Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Aatelilogistiikka Oy

Y-tunnus 3171527-9 52.10 Varastointi Perustettu 2020

Aatelilogistiikka Oy (Y-tunnus: 3171527-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 52.10 Varastointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 6,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,0 % ja ROE 12,7 %. Omavaraisuusaste oli 49,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
59,0 kEUR
-10,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,78 %
+20,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-50,0 kEUR
+9,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,52
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kisatie 14 C, Vantaa 01450
Perustettu
17.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.10 Varastointi
Sijainti
Kisatie 14 C, Vantaa 01450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Aatelilogistiikka Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto64832,087,066,059,0 10,6%
Bruttokate61130,087,066,059,0 10,6%
Liiketulos (EBIT)127-45,02,00-9,004,00 144,4%
Nettotulos101-47,01,00-9,004,00 144,4%
Oma pääoma yhteensä10146,043,031,032,0 3,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)23789,078,076,066,0 13,2%
Nettovelka- 138-62,0-58,0-55,0-50,0 9,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,6 %- 141 %2,30 %-13,6 %6,78 % 149,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)54,0 %-27,6 %2,40 %-10,4 %7,04 % 167,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %-63,9 %2,25 %-24,3 %12,7 % 152,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)127 %-61,2 %4,49 %-21,6 %15,6 % 172,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)102-55,5-2,35-13,11,07 108,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste42,6 %51,7 %55,1 %40,8 %49,2 % 20,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 137 %- 135 %- 135 %- 177 %- 156 % 11,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-0,309 %-59,4 %-26,4 %-15,2 %-28,8 % 89,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,011,441,661,221,52 24,6%
Current ratio1,011,441,661,221,52 24,6%
Rahat ja rahavarat13862,058,055,050,0 9,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0,309 %59,4 %26,4 %15,2 %28,8 % 89,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.