Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Isännöinti Harjula Oy

Y-tunnus 3170345-4 68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti Perustettu 2020

Isännöinti Harjula Oy (Y-tunnus: 3170345-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rusko. Yritys toimii toimialalla 68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (62,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -66,7 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -133,3 % ja ROE -133,3 %. Omavaraisuusaste oli 0,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
-62,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-66,7 %
-79,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-2,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Sattontie 406, Rusko 21290
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti
Sijainti
Sattontie 406, Rusko 21290
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Isännöinti Harjula Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,006,0011,08,003,00 62,5%
Bruttokate4,007,0010,010,03,00 70,0%
Liiketulos (EBIT)1,001,0001,00-2,00 300,0%
Nettotulos1,001,0001,00-2,00 300,0%
Oma pääoma yhteensä4,004,004,003,000 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4,004,006,003,000 100,0%
Nettovelka-4,00-1,00-3,00-2,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,5 %16,7 %0 %12,5 %-66,7 % 633,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,0 %25,0 %0 %22,2 %- 133 % 699,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)25,0 %25,0 %0 %28,6 %- 133 % 565,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)25,0 %28,6 %0 %25,0 %- 133 % 632,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,000,622-0,3780,622-2,28 466,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %80,0 %80,0 %100 %0 % 100,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-25,0 %-75,0 %-66,7 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-50,0 %0 %-18,2 %-25,0 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio04,006,0000-
Current ratio04,006,0000-
Rahat ja rahavarat4,001,003,002,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00045,60 100,0%
Nettokäyttöpääoma %50,0 %50,0 %45,5 %37,5 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.