Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mandent Oy

Y-tunnus 3169554-6 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2020

Mandent Oy (Y-tunnus: 3169554-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (1,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 8,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,0 % ja ROE 9,6 %. Omavaraisuusaste oli 76,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
125 kEUR
-1,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,80 %
-25,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-29,0 kEUR
+35,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,78
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nyyrikintie 12 F 46, Tampere 33540
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Nyyrikintie 12 F 46, Tampere 33540
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mandent Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto71,385,097,0127125 1,6%
Bruttokate71,385,097,0127125 1,6%
Liiketulos (EBIT)30,16,0021,043,011,0 74,4%
Nettotulos24,14,0016,033,05,00 84,8%
Oma pääoma yhteensä24,126,040,052,052,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)25,557,065,097,069,0 28,9%
Nettovelka-19,2-19,0-36,0-45,0-29,0 35,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)42,3 %7,06 %21,6 %33,9 %8,80 % 74,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)118 %14,5 %34,4 %53,1 %12,0 % 77,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %16,0 %48,5 %71,7 %9,62 % 86,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %24,4 %65,6 %94,5 %19,0 % 79,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)24,12,5214,330,82,94 90,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,4 %44,8 %60,6 %53,6 %76,5 % 42,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-79,7 %-73,1 %-90,0 %-86,5 %-55,8 % 35,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-24,9 %15,3 %-10,3 %0 %-10,4 %-
Maksuvalmius
Quick ratio17,93,715,384,504,78 6,2%
Current ratio17,93,715,384,504,78 6,2%
Rahat ja rahavarat19,219,036,045,029,0 35,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,825,826,323,029,2 27,0%
Nettokäyttöpääoma %33,8 %22,4 %36,1 %33,1 %26,4 % 20,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.