Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Beretta Medics Oy

Y-tunnus 3168915-4 86.21 Terveysasemat ja vastaavat yleislääkäripalvelut Perustettu 2020

Beretta Medics Oy (Y-tunnus: 3168915-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Koskenkylän Saha. Yritys toimii toimialalla 86.21 Terveysasemat ja vastaavat yleislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (2,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 38,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 33,3 % ja ROE 27,1 %. Omavaraisuusaste oli 98,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 58,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
376 kEUR
+2,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
38,0 %
+3,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 448 kEUR
-21,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
58,9
+15,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Haltikkaankuja 1, Koskenkylän Saha 07700
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
4.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.21 Terveysasemat ja vastaavat yleislääkäripalvelut
Sijainti
Haltikkaankuja 1, Koskenkylän Saha 07700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Beretta Medics Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto259165344367376 2,5%
Bruttokate259165344367376 2,5%
Liiketulos (EBIT)16384,0161127143 12,6%
Nettotulos13067,0129102114 11,8%
Oma pääoma yhteensä130187301379462 21,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)163204302387471 21,7%
Nettovelka- 145- 183- 282- 369- 448 21,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)62,9 %50,9 %46,8 %34,6 %38,0 % 9,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %45,8 %63,6 %36,9 %33,3 % 9,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %42,3 %52,9 %30,0 %27,1 % 9,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %53,0 %66,0 %37,4 %34,0 % 9,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13054,711172,578,1 7,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste79,8 %91,7 %99,7 %97,7 %98,3 % 0,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 112 %-97,9 %-93,7 %-97,4 %-97,0 % 0,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-43,2 %- 101 %-81,7 %-98,1 %- 117 % 19,3%
Maksuvalmius
Quick ratio4,9412,030243,058,9 37,0%
Current ratio4,9412,030243,058,9 37,0%
Rahat ja rahavarat145183282369448 21,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)25,446,521,217,90 100,0%
Nettokäyttöpääoma %50,2 %113 %87,5 %103 %123 % 19,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.