Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Enos Serwice Oy

Y-tunnus 3168843-4 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2020

Enos Serwice Oy (Y-tunnus: 3168843-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenkyrö. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (49,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 9,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 60,0 % ja ROE 92,0 %. Omavaraisuusaste oli 61,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
110 kEUR
+49,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
9,09 %
+7,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
5,75 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
2,40
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Untolantie 20, Hämeenkyrö 39100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
4.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Untolantie 20, Hämeenkyrö 39100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Enos Serwice Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto27,034,065,073,5110 49,7%
Bruttokate8,008,0021,017,738,0 114,7%
Liiketulos (EBIT)4,0004,001,4810,0 575,7%
Nettotulos2,00-2,003,000,2367,00 2866,1%
Oma pääoma yhteensä2,001,004,004,2111,0 161,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,0018,019,015,318,0 17,6%
Nettovelka-2,008,006,005,750 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,8 %0 %6,15 %2,01 %9,09 % 352,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)133 %0 %21,6 %8,62 %60,0 % 596,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %- 133 %120 %5,75 %92,0 % 1500,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)133 %0 %22,2 %9,52 %68,7 % 621,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,00-0,1892,49-0,03666,54 17968,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %6,25 %23,5 %27,4 %61,1 % 123,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %800 %150 %137 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-7,41 %23,5 %10,8 %10,9 %1,82 % 83,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0011,01,452,40 65,5%
Current ratio0015,02,163,20 48,1%
Rahat ja rahavarat2,007,006,003,135,00 59,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13,521,516,822,923,2 1,3%
Nettokäyttöpääoma %11,1 %35,3 %21,5 %8,83 %10,0 % 13,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.