Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Haals Service Ab

Y-tunnus 3162809-5 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2020

Haals Service Ab (Y-tunnus: 3162809-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Västerhankmo. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 5,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,1 % ja ROE 15,4 %. Omavaraisuusaste oli 43,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
40,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,00 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-14,0 kEUR
-133 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,44
-5,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Västerhankmovägen 254, Västerhankmo 66550
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
6.10.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Västerhankmovägen 254, Västerhankmo 66550
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Haals Service Ab · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto87,055,074,0040,0-
Bruttokate86,055,074,0040,0-
Liiketulos (EBIT)31,03,0018,0-22,02,00 109,1%
Nettotulos24,02,0015,0-22,02,00 109,1%
Oma pääoma yhteensä24,024,038,012,014,0 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)35,031,044,013,031,0 138,5%
Nettovelka-14,0-19,0-29,0-6,00-14,0 133,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)35,6 %5,45 %24,3 %0 %5,00 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)88,6 %9,09 %48,0 %-77,2 %9,09 % 111,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %8,33 %48,4 %-88,0 %15,4 % 117,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)124 %12,2 %59,0 %-89,8 %16,0 % 117,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)25,00,73011,7-26,60,865 103,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,6 %77,4 %84,4 %92,3 %43,8 % 52,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-58,3 %-79,2 %-76,3 %-50,0 %- 100 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-4,60 %-21,8 %-29,7 %0 %10,0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,603,005,147,001,44 79,4%
Current ratio2,603,005,147,001,44 79,4%
Rahat ja rahavarat14,019,029,06,0014,0 133,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)42,0024,70110-
Nettokäyttöpääoma %18,4 %25,5 %39,2 %0 %20,0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.