Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

VesTaTir Oy

Y-tunnus 3162185-4 46.48 Kellojen ja korujen tukkukauppa Perustettu 2020

VesTaTir Oy (Y-tunnus: 3162185-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kaarina. Yritys toimii toimialalla 46.48 Kellojen ja korujen tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -5,1 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -50,0 % ja ROE -85,7 %. Omavaraisuusaste oli -16,7 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
59,0 kEUR
-3,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-5,08 %
-1,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,833
-0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Voivalanranta 18 A 2, Kaarina 20780
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.10.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.48 Kellojen ja korujen tukkukauppa
Sijainti
Voivalanranta 18 A 2, Kaarina 20780
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

VesTaTir Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto24,076,061,059,0 3,3%
Bruttokate24,076,061,059,0 3,3%
Liiketulos (EBIT)5,001,00-2,00-3,00 50,0%
Nettotulos4,001,00-2,00-3,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä4,005,002,00-1,00 150,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,08,006,005,00 16,7%
Nettovelka-14,0-4,00-2,00-2,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,8 %1,32 %-3,28 %-5,08 % 54,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)35,7 %9,09 %-28,6 %-50,0 % 74,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %22,2 %-57,1 %-85,7 % 50,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %25,0 %-66,7 %- 300 % 349,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,000,622-2,47-3,19 29,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste28,6 %55,6 %33,3 %-16,7 % 150,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 350 %-80,0 %- 100 %- 200 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-16,7 %0 %3,28 %6,78 % 106,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,402,001,500,833 44,5%
Current ratio1,402,001,500,833 44,5%
Rahat ja rahavarat14,04,002,002,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)019,2018,6-
Nettokäyttöpääoma %16,7 %5,26 %3,28 %-1,69 % 151,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.