Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JP Focus Oy

Y-tunnus 3161866-3 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2020

JP Focus Oy (Y-tunnus: 3161866-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Littoinen. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (80,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 80,0 % ja ROE 73,7 %. Omavaraisuusaste oli 86,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
99,0 kEUR
+80,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,08 %
+9,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-14,0 kEUR
-133 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Akankatu 5 E 28, Littoinen 20660
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.10.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Akankatu 5 E 28, Littoinen 20660
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JP Focus Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto80,023,062,055,099,0 80,0%
Bruttokate80,023,062,054,099,0 83,3%
Liiketulos (EBIT)12,0-9,007,00-1,008,00 900,0%
Nettotulos10,0-9,005,001,007,00 600,0%
Oma pääoma yhteensä10,005,006,0013,0 116,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,01,005,006,0014,0 133,3%
Nettovelka-14,0-1,00-4,00-6,00-14,0 133,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)15,0 %-39,1 %11,3 %-1,82 %8,08 % 544,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)85,7 %- 120 %233 %-18,2 %80,0 % 539,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %- 164 %167 %18,2 %73,7 % 304,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)133 %- 200 %280 %-18,2 %88,9 % 588,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,00-9,955,00-1,475,43 469,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste66,7 %0 %100 %100 %86,7 % 13,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 140 %0 %-80,0 %- 100 %- 108 % 8,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-11,3 %0 %-6,45 %-10,9 %-12,1 % 11,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,801,00007,00-
Current ratio2,801,00007,00-
Rahat ja rahavarat14,01,004,006,0014,0 133,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %11,3 %0 %8,06 %10,9 %12,1 % 11,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.