Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Backcountry Magic Oy

Y-tunnus 3150889-4 55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta Perustettu 2020

Backcountry Magic Oy (Y-tunnus: 3150889-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pyhätunturi. Yritys toimii toimialalla 55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (38,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -29,4 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -4,7 % ja ROE -28,6 %. Omavaraisuusaste oli 16,1 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
34,0 kEUR
-38,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-29,4 %
-129,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+71,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,0235
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Soutajanrannantie 4, Pyhätunturi 98530
Perustettu
7.8.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
55 Majoitustoiminta
Päätoimiala
55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta
Sijainti
Soutajanrannantie 4, Pyhätunturi 98530
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Backcountry Magic Oy · 55 Majoitustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto16,024,026,055,034,0 38,2%
Bruttokate8,0015,025,012234,0 72,1%
Liiketulos (EBIT)1,001,001,0055,0-10,0 118,2%
Nettotulos1,001,001,0044,0-11,0 125,0%
Oma pääoma yhteensä-2,00-1,00044,033,0 25,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)213263261226204 9,7%
Nettovelka-1,00-2,00-2,00-7,00-2,00 71,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,25 %4,17 %3,85 %100 %-29,4 % 129,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,588 %0,418 %0,381 %22,6 %-4,65 % 120,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)0,597 %0,420 %0,382 %28,9 %-28,6 % 199,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)200 %200 %200 %256 %-27,0 % 110,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,281,191,0944,0-14,2 132,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-0,935 %-0,379 %0 %19,3 %16,1 % 16,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %- 200 %0 %-15,9 %-6,06 % 61,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1 331 %1 083 %985 %318 %494 % 55,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,004670,007630,01550,04400,0235 46,6%
Current ratio0,004670,007630,01550,04400,0235 46,6%
Rahat ja rahavarat1,002,002,007,002,00 71,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0028,16,6421,5 223,8%
Nettokäyttöpääoma %-1 331 %-1 083 %- 977 %- 316 %- 488 % 54,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.