Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Glunga Oy

Y-tunnus 3149207-9 74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu Perustettu 2020

Glunga Oy (Y-tunnus: 3149207-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Luumäki. Yritys toimii toimialalla 74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (66,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -400,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -14,8 % ja ROE -30,8 %. Omavaraisuusaste oli 0,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1,00 kEUR
-66,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 400 %
-100,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2024
0,0370
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Nuppolantie 136, Luumäki 54530
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.7.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu
Sijainti
Nuppolantie 136, Luumäki 54530
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Glunga Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto09,003,003,001,00 66,7%
Bruttokate-3,000-1,00-1,000 100,0%
Liiketulos (EBIT)-4,00-11,0-10,0-9,00-4,00 55,6%
Nettotulos-4,00-11,0-10,0-9,00-4,00 55,6%
Oma pääoma yhteensä1,005,005,001,000 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5,0036,032,029,025,0 13,8%
Nettovelka0-1,00-1,00-1,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %- 122 %- 333 %- 300 %- 400 % 33,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-80,0 %-53,7 %-29,4 %-29,5 %-14,8 % 49,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 400 %- 367 %- 200 %- 300 %-30,8 % 89,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 400 %- 314 %- 154 %- 200 %- 400 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-4,00-11,1-10,5-9,47-4,09 56,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,0 %14,3 %16,7 %3,57 %0 % 100,0%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %-20,0 %-20,0 %- 100 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %322 %800 %867 %2 500 % 188,4%
Maksuvalmius
Quick ratio00,03330,04000,03700 100,0%
Current ratio1,250,9671,040,9260,920 0,6%
Rahat ja rahavarat01,001,001,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %-11,1 %33,3 %-66,7 %- 200 % 199,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.