Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Suomen Sukututkimusvalistus Oy

Y-tunnus 3148154-8 58.11 Kirjojen kustantaminen Perustettu 2020

Suomen Sukututkimusvalistus Oy (Y-tunnus: 3148154-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 58.11 Kirjojen kustantaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (37,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -30,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -12,8 % ja ROE -20,0 %. Omavaraisuusaste oli -41,7 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
10,0 kEUR
-37,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-30,0 %
-55,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
22,0 kEUR
+100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,542
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kitkijänkuja 5, Tampere 33710
Perustettu
1.7.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
58 Kustannustoiminta
Päätoimiala
58.11 Kirjojen kustantaminen
Sijainti
Kitkijänkuja 5, Tampere 33710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Suomen Sukututkimusvalistus Oy · 58 Kustannustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto22,07,0011,016,010,0 37,5%
Bruttokate17,02,0011,015,05,00 66,7%
Liiketulos (EBIT)7,00-16,0-2,004,00-3,00 175,0%
Nettotulos5,00-15,0-2,004,00-3,00 175,0%
Oma pääoma yhteensä6,00-9,00-11,0-7,00-10,0 42,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)29,015,011,017,013,0 23,5%
Nettovelka1,0017,021,011,022,0 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)31,8 %- 229 %-18,2 %25,0 %-30,0 % 220,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,1 %-60,4 %-8,70 %17,4 %-12,8 % 173,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)83,3 %- 143 %-15,4 %28,6 %-20,0 % 169,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)70,0 %-97,0 %-9,09 %18,2 %-13,6 % 174,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,00-16,9-3,143,05-4,42 244,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste21,4 %-40,9 %-50,0 %-30,4 %-41,7 % 37,2%
Nettovelkaantumisaste (%)16,7 %1 700 %2 100 %1 100 %2 200 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %90,9 %257 %200 %75,0 %240 % 220,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6820,4550,4090,7390,542 26,7%
Current ratio0,9550,5450,4550,7390,542 26,7%
Rahat ja rahavarat2,004,00011,00 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-4,55 %- 143 %- 109 %-37,5 %- 110 % 193,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.