Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pirkanmaan Pläkkärit Oy

Y-tunnus 3147527-9 43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen Perustettu 2020

Pirkanmaan Pläkkärit Oy (Y-tunnus: 3147527-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nokia. Yritys toimii toimialalla 43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,9 mEUR (86,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,4 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 49,1 % ja ROE 129,2 %. Omavaraisuusaste oli 36,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 904 kEUR
+86,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,40 %
-0,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-93,0 kEUR
-875 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,59
+0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Yrittäjäkatu 9-11, Nokia 37100
Verkkosivu
www.plakkarit.fi
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
14.7.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen
Sijainti
Yrittäjäkatu 9-11, Nokia 37100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pirkanmaan Pläkkärit Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9009061 0701 0201 904 86,7%
Bruttokate97,0322410483837 73,3%
Liiketulos (EBIT)52,04,00-72,087,0160 83,9%
Nettotulos40,02,00-80,081,0124 53,1%
Oma pääoma yhteensä40,039,0-42,039,0153 292,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)150234247230422 83,5%
Nettovelka- 1030-31,012,0-93,0 875,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,78 %0,442 %-6,73 %8,53 %8,40 % 1,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)34,7 %2,60 %-27,5 %33,5 %49,1 % 46,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %5,06 %-55,9 %56,6 %129 % 127,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)130 %7,19 %-78,3 %81,7 %92,2 % 12,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)41,60,216-81,583,1116 39,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste26,7 %16,6 %-14,6 %17,0 %36,3 % 113,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 258 %0 %-3 100 %30,8 %-60,8 % 297,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0,778 %14,9 %16,2 %11,2 %5,78 % 48,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,360,8980,8251,241,59 28,2%
Current ratio1,360,8980,8251,241,59 28,2%
Rahat ja rahavarat10361,011476,0158 107,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)15,441,124,938,630,1 22,0%
Nettokäyttöpääoma %4,44 %-2,21 %-4,02 %3,73 %7,77 % 108,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.