Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

U & K Invest Oy

Y-tunnus 3146106-1 96.10 Pesulapalvelut Perustettu 2020

U & K Invest Oy (Y-tunnus: 3146106-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sodankylä. Yritys toimii toimialalla 96.10 Pesulapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (0,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 11,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 32,0 % ja ROE 36,0 %. Omavaraisuusaste oli 73,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
402 kEUR
-0,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,7 %
-4,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-51,0 kEUR
-15,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,19
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Väylätie 1, Sodankylä 99600
Verkkosivu
Www.lapinpesupalvelu.fi
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
1.7.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.10 Pesulapalvelut
Sijainti
Väylätie 1, Sodankylä 99600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

U & K Invest Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto308292372404402 0,5%
Bruttokate263263335355359 1,1%
Liiketulos (EBIT)-2,7012,950,864,847,0 27,5%
Nettotulos-7,209,7138,651,238,0 25,8%
Oma pääoma yhteensä-6,203,5142,190,0121 34,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)128135142135165 22,2%
Nettovelka70,154,62,52-44,0-51,0 15,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-0,879 %4,43 %13,6 %16,0 %11,7 % 26,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-1,94 %9,63 %36,6 %46,9 %32,0 % 31,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)-5,62 %14,8 %169 %77,6 %36,0 % 53,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-2,53 %13,1 %57,2 %75,6 %45,3 % 40,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,702,7631,444,028,7 34,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0,626 %7,76 %34,5 %66,7 %73,8 % 10,6%
Nettovelkaantumisaste (%)7 007 %1 557 %5,98 %-48,9 %-42,1 % 13,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %32,9 %32,3 %16,9 %0,249 %-1,99 % 899,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,120,6721,151,872,19 17,1%
Current ratio1,120,6721,151,872,19 17,1%
Rahat ja rahavarat32,937,437,544,051,0 15,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)15,728,637,833,334,5 3,6%
Nettokäyttöpääoma %1,73 %-10,3 %2,91 %9,65 %12,7 % 31,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.