Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

One Sweet Creation Oy

Y-tunnus 3144650-7 47.12 Muu erikoistumaton vähittäiskauppa Perustettu 2020

One Sweet Creation Oy (Y-tunnus: 3144650-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kouvola. Yritys toimii toimialalla 47.12 Muu erikoistumaton vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (96,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
-96,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
36,9 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
+72,0 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Runkotie 8, Kouvola 45120
Verkkosivu
www.pikkuvanilja.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
30.6.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.12 Muu erikoistumaton vähittäiskauppa
Sijainti
Runkotie 8, Kouvola 45120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

One Sweet Creation Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto19614814665,02,00 96,9%
Bruttokate47,034,035,055,02,00 96,4%
Liiketulos (EBIT)-13,0-1,006,0024,00 100,0%
Nettotulos-11,0-1,006,0021,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä-3,00-3,003,0024,08,00 66,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)43,040,040,025,08,00 68,0%
Nettovelka-4,00-12,0-9,00-25,0-7,00 72,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-6,63 %-0,676 %4,11 %36,9 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-28,9 %-2,25 %14,5 %73,8 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-43,1 %-2,41 %27,9 %156 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 371 %200 %300 %160 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-11,8-0,7166,2821,7-2,27 110,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-7,50 %-7,50 %9,38 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 400 %-1 200 %- 300 %- 104 %-87,5 % 15,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %21,4 %21,6 %17,8 %-38,5 %- 350 % 809,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2500,3250,41400-
Current ratio0,9130,8861,1100-
Rahat ja rahavarat4,0012,09,0025,07,00 72,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)9,3102,5000-
Nettokäyttöpääoma %-2,04 %-3,38 %2,74 %38,5 %400 % 939,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.