Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tero Mauno Oy

Y-tunnus 3143726-4 71.20 Tekninen testaus ja analysointi Perustettu 2020

Tero Mauno Oy (Y-tunnus: 3143726-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuusankoski. Yritys toimii toimialalla 71.20 Tekninen testaus ja analysointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (30,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -52,9 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,5 % ja ROE 19,6 %. Omavaraisuusaste oli 99,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 49,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
68,0 kEUR
-30,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-52,9 %
-35,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 105 kEUR
+19,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
49,3
+19,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kiurunkuja 1 C 17, Kuusankoski 45740
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.6.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Päätoimiala
71.20 Tekninen testaus ja analysointi
Sijainti
Kiurunkuja 1 C 17, Kuusankoski 45740
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tero Mauno Oy · 71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto13017111397,968,0 30,5%
Bruttokate12815885,274,868,0 9,1%
Liiketulos (EBIT)14,140,8-15,6-17,5-36,0 105,7%
Nettotulos17551181,4-34,9212 707,4%
Oma pääoma yhteensä7511 1541 1431 0141 145 12,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8931 1911 1541 0191 152 13,1%
Nettovelka85,7- 336- 141- 130- 105 19,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,9 %23,8 %-13,8 %-17,9 %-52,9 % 195,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)23,7 %50,0 %7,13 %-2,99 %19,5 % 752,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)25,7 %53,7 %7,08 %-3,23 %19,6 % 706,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)24,6 %51,0 %7,23 %-3,02 %19,6 % 749,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-44,2-42,3- 126- 125- 132 5,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste84,0 %96,9 %99,1 %99,5 %99,5 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)11,4 %-29,1 %-12,3 %-12,8 %-9,17 % 28,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %83,0 %- 185 %- 115 %- 128 %- 146 % 14,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,87615,122,329,849,3 65,4%
Current ratio0,87615,125,036,054,2 50,6%
Rahat ja rahavarat35,2353141130105 19,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)2,9715,715,201 342-
Nettokäyttöpääoma %-11,7 %200 %222 %166 %469 % 182,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.