Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Avros Oy

Y-tunnus 3143081-2 68.12 Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen Perustettu 2020

Avros Oy (Y-tunnus: 3143081-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Narva. Yritys toimii toimialalla 68.12 Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (66,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 15,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,8 % ja ROE 11,7 %. Omavaraisuusaste oli 87,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
98,0 kEUR
+66,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,3 %
-22,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-34,0 kEUR
-17,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,93
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lemmetyntie 19, Narva 37370
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
22.6.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.12 Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
Sijainti
Lemmetyntie 19, Narva 37370
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Avros Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto81,079,084,059,098,0 66,1%
Bruttokate95,079,083,067,0106 58,2%
Liiketulos (EBIT)46,029,030,022,015,0 31,8%
Nettotulos37,023,024,017,012,0 29,4%
Oma pääoma yhteensä54,072,091,0101105 4,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)64,083,0100114120 5,3%
Nettovelka-55,0-70,0-87,0-29,0-34,0 17,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)56,8 %36,7 %35,7 %37,3 %15,3 % 59,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)93,9 %39,5 %32,8 %20,6 %12,8 % 37,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)104 %36,5 %29,4 %17,7 %11,7 % 33,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)128 %46,0 %36,6 %22,9 %14,6 % 36,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)35,417,917,29,202,45 73,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste84,4 %86,7 %91,9 %87,8 %87,5 % 0,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 102 %-97,2 %-95,6 %-28,7 %-32,4 % 12,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-55,6 %-74,7 %-94,0 %-25,4 %-19,4 % 23,6%
Maksuvalmius
Quick ratio6,407,2712,12,712,93 8,1%
Current ratio6,407,2712,12,712,93 8,1%
Rahat ja rahavarat55,070,087,029,034,0 17,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)40,637,030,455,733,5 39,9%
Nettokäyttöpääoma %66,7 %87,3 %106 %40,7 %29,6 % 27,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.