Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Onnen Kehrä Oy

Y-tunnus 3141486-3 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta Perustettu 2020

Onnen Kehrä Oy (Y-tunnus: 3141486-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (15,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -113,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -133,3 % ja ROE -133,3 %. Omavaraisuusaste oli 75,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
15,0 kEUR
+15,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 113 %
-136,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka
-
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
2,00
-17,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Taavilantie 16 B 1, Espoo 02180
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.6.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta
Sijainti
Taavilantie 16 B 1, Espoo 02180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Onnen Kehrä Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto23,020,017,013,015,0 15,4%
Bruttokate26,022,017,016,015,0 6,3%
Liiketulos (EBIT)5,009,004,003,00-17,0 666,7%
Nettotulos4,008,003,003,00-14,0 566,7%
Oma pääoma yhteensä7,0015,016,018,03,00 83,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,018,019,019,02,00 89,5%
Nettovelka-3,00-5,00-1,0000-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)21,7 %45,0 %23,5 %23,1 %- 113 % 589,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)60,0 %62,5 %21,6 %21,1 %- 133 % 730,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)80,0 %72,7 %19,4 %17,6 %- 133 % 855,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)150 %95,2 %25,0 %22,9 %- 147 % 741,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,726,542,581,49-18,7 1355,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste46,7 %83,3 %88,9 %94,7 %75,0 % 20,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-42,9 %-33,3 %-6,25 %0 %0 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %21,7 %-10,0 %5,88 %7,69 %6,67 % 13,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,755,338,5019,02,00 89,5%
Current ratio1,755,338,5019,02,00 89,5%
Rahat ja rahavarat3,005,001,0000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00028,10 100,0%
Nettokäyttöpääoma %26,1 %65,0 %88,2 %138 %6,67 % 95,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.