Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SecWorks Oy

Y-tunnus 3138979-2 47.40 Tieto- ja viestintäteknisten laitteiden vähittäiskauppa Perustettu 2020

SecWorks Oy (Y-tunnus: 3138979-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Savonlinna. Yritys toimii toimialalla 47.40 Tieto- ja viestintäteknisten laitteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (71,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 37,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 82,1 % ja ROE 52,3 %. Omavaraisuusaste oli 88,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
139 kEUR
+71,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
37,4 %
+12,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-76,0 kEUR
-94,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,44
+5,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Naavaparrantie 4, Savonlinna 57710
Verkkosivu
www.vaisanenpalvelut.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
29.5.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.40 Tieto- ja viestintäteknisten laitteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Naavaparrantie 4, Savonlinna 57710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SecWorks Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto71,073,066,081,0139 71,6%
Bruttokate71,073,073,079,0139 75,9%
Liiketulos (EBIT)19,03,008,0020,052,0 160,0%
Nettotulos20,02,006,0019,029,0 52,6%
Oma pääoma yhteensä31,028,031,044,067,0 52,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)60,048,046,057,077,0 35,1%
Nettovelka-48,0-37,0-29,0-39,0-76,0 94,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)26,8 %4,11 %12,1 %24,7 %37,4 % 51,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)54,3 %5,56 %17,0 %46,6 %82,1 % 76,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)103 %6,78 %20,3 %50,7 %52,3 % 3,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %10,2 %27,1 %63,2 %97,3 % 54,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14,30,06745,3513,644,6 227,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste51,7 %58,3 %67,4 %78,6 %88,2 % 12,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 155 %- 132 %-93,5 %-88,6 %- 113 % 27,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-26,8 %-23,3 %-21,2 %-33,3 %-48,2 % 44,7%
Maksuvalmius
Quick ratio4,005,571,933,258,44 159,7%
Current ratio4,005,571,933,258,44 159,7%
Rahat ja rahavarat48,037,029,039,076,0 94,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %50,7 %43,8 %21,2 %33,3 %48,2 % 44,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.