Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sotare Lars Häggblom Ab

Y-tunnus 3135534-9 81.22 Muu rakennus- ja teollisuussiivous Perustettu 2020

Sotare Lars Häggblom Ab (Y-tunnus: 3135534-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hammarland. Yritys toimii toimialalla 81.22 Muu rakennus- ja teollisuussiivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (15,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 76,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 23,4 % ja ROE 19,1 %. Omavaraisuusaste oli 98,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 44,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
67,0 kEUR
+15,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
76,1 %
-8,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 171 kEUR
-264 % vs. 2024
Quick ratio 2025
44,5
+32,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
c/o Lars Häggblom Södergatan, Frebbenby 3, Hammarland 22240
Perustettu
11.5.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.22 Muu rakennus- ja teollisuussiivous
Sijainti
c/o Lars Häggblom Södergatan, Frebbenby 3, Hammarland 22240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sotare Lars Häggblom Ab · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto91,075,096,058,067,0 15,5%
Bruttokate78,061,095,058,075,0 29,3%
Liiketulos (EBIT)78,060,083,049,051,0 4,1%
Nettotulos62,048,067,039,045,0 15,4%
Oma pääoma yhteensä93,0139198221249 12,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)111146208225254 12,9%
Nettovelka-32,0-65,0- 130-47,0- 171 263,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)85,7 %80,0 %86,5 %84,5 %76,1 % 9,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)107 %46,7 %46,9 %22,6 %23,4 % 3,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %41,4 %39,8 %18,6 %19,1 % 2,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)126 %51,7 %49,3 %23,4 %23,8 % 1,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)59,139,252,920,320,1 1,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste83,8 %95,2 %95,2 %98,2 %98,4 % 0,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-34,4 %-46,8 %-65,7 %-21,3 %-68,7 % 222,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-15,4 %-77,3 %- 125 %-74,1 %- 249 % 236,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,949,8613,212,344,5 261,8%
Current ratio1,949,8613,212,344,5 261,8%
Rahat ja rahavarat32,065,013047,0171 263,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)12,019,57,6012,65,45 56,7%
Nettokäyttöpääoma %18,7 %82,7 %127 %77,6 %260 % 235,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.