Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Avasta Invest Oy

Y-tunnus 3126401-7 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2020

Avasta Invest Oy (Y-tunnus: 3126401-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Paattinen. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (100,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,4 % ja ROE 0,3 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
89,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
552 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 405 kEUR
+60,2 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Tupamäenkuja 11, Paattinen 21330
Verkkosivu
www.avastainvest.fi
Perustettu
13.3.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Tupamäenkuja 11, Paattinen 21330
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Avasta Invest Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10411612289,00 100,0%
Bruttokate1011161225090 100,0%
Liiketulos (EBIT)63,082,085,0491-8,00 101,6%
Nettotulos61,074,076,04003,00 99,3%
Oma pääoma yhteensä1 0561 0381 0201 124885 21,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 0771 0561 0281 124886 21,2%
Nettovelka- 455- 458- 588-1 017- 405 60,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)60,6 %70,7 %69,7 %552 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,08 %8,72 %9,12 %46,5 %0,398 % 99,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)5,69 %7,07 %7,39 %37,3 %0,299 % 99,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,18 %8,88 %9,24 %46,7 %0,398 % 99,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-52,5-34,7-30,2296- 114 138,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,1 %98,2 %99,1 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-43,1 %-44,1 %-57,6 %-90,5 %-45,8 % 49,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 418 %- 378 %- 475 %-1 143 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio23,424,666,400-
Current ratio23,424,666,400-
Rahat ja rahavarat4554585881 017405 60,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)49,131,520,98,200 100,0%
Nettokäyttöpääoma %432 %387 %483 %1 151 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.