Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Laattatyö Kanervo Oy

Y-tunnus 3121415-9 43.33 Lattianpäällystys ja seinien verhoilu Perustettu 2020

Laattatyö Kanervo Oy (Y-tunnus: 3121415-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Riihimäki. Yritys toimii toimialalla 43.33 Lattianpäällystys ja seinien verhoilu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (2,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 42,9 % ja ROE 66,7 %. Omavaraisuusaste oli 66,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
38,0 kEUR
+2,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,89 %
+10,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-9,00 kEUR
-125 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Keskuskatu 18-20 E 7, Riihimäki 11100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
24.2.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.33 Lattianpäällystys ja seinien verhoilu
Sijainti
Keskuskatu 18-20 E 7, Riihimäki 11100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Laattatyö Kanervo Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto28,047,048,037,038,0 2,7%
Bruttokate28,045,046,036,038,0 5,6%
Liiketulos (EBIT)-4,004,000-1,003,00 400,0%
Nettotulos-4,004,000-1,003,00 400,0%
Oma pääoma yhteensä04,004,003,006,00 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,006,0011,05,009,00 80,0%
Nettovelka-6,00-5,00-11,0-4,00-9,00 125,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-14,3 %8,51 %0 %-2,70 %7,89 % 392,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-25,0 %61,5 %0 %-12,5 %42,9 % 443,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-72,7 %72,7 %0 %-28,6 %66,7 % 333,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 160 %160 %0 %-28,6 %66,7 % 333,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-4,384,00-0,378-1,382,72 297,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %66,7 %36,4 %60,0 %66,7 % 11,2%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 125 %- 275 %- 133 %- 150 % 12,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-6,38 %-8,33 %-5,41 %-15,8 % 192,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,173,001,572,503,00 20,0%
Current ratio1,173,001,572,503,00 20,0%
Rahat ja rahavarat6,005,0011,04,009,00 125,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %3,57 %8,51 %8,33 %8,11 %15,8 % 94,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.