Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sallila Energiapalvelut Oy

Y-tunnus 3119150-8 62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta Perustettu 2020

Sallila Energiapalvelut Oy (Y-tunnus: 3119150-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ulvila. Yritys toimii toimialalla 62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 4,1 mEUR (8,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,4 % ja ROE 11,1 %. Omavaraisuusaste oli 52,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
4 064 kEUR
-8,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,94 %
+0,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1,00 kEUR
-75,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,46
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Friitalantie 11 B, Ulvila 28400
Verkkosivu
www.smartenergia.fi
Henkilöstö
16 (2025)
Perustettu
13.2.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta
Sijainti
Friitalantie 11 B, Ulvila 28400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sallila Energiapalvelut Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6 4663 5683 7784 4614 064 8,9%
Bruttokate2 1321 2911 5811 7911 964 9,7%
Liiketulos (EBIT)531- 29111,054,079,0 46,3%
Nettotulos426- 2977,0056,084,0 50,0%
Oma pääoma yhteensä951653660716800 11,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 1181 3781 3991 4361 533 6,8%
Nettovelka008,004,001,00 75,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,21 %-8,16 %0,291 %1,21 %1,94 % 60,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,2 %-16,4 %0,864 %3,88 %5,39 % 38,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)57,7 %-37,0 %1,07 %8,14 %11,1 % 36,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)72,5 %-35,4 %1,78 %7,75 %10,3 % 32,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)374- 380-54,0-10,611,6 209,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste45,1 %48,3 %48,3 %50,8 %52,9 % 4,1%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %0 %1,21 %0,559 %0,125 % 77,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %18,0 %20,0 %19,1 %15,8 %17,7 % 12,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,811,841,701,541,46 5,2%
Current ratio1,811,841,701,541,46 5,2%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)4,237,8810,78,599,70 12,9%
Nettokäyttöpääoma %14,6 %16,8 %13,4 %8,56 %8,17 % 4,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.