Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tuholaistorjunta J.Huhtala Oy

Y-tunnus 3116694-3 81.23 Muu siivoustoiminta Perustettu 2020

Tuholaistorjunta J.Huhtala Oy (Y-tunnus: 3116694-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kokkola. Yritys toimii toimialalla 81.23 Muu siivoustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (25,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 10,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 25,5 % ja ROE 45,8 %. Omavaraisuusaste oli 49,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
138 kEUR
+25,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,1 %
+1,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-18,0 kEUR
-1000 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Isokatu 51 B 1, Kokkola 67100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
4.2.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.23 Muu siivoustoiminta
Sijainti
Isokatu 51 B 1, Kokkola 67100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tuholaistorjunta J.Huhtala Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto102105111110138 25,5%
Bruttokate95,096,0105106127 19,8%
Liiketulos (EBIT)1,005,00-14,010,014,0 40,0%
Nettotulos03,00-15,08,0011,0 37,5%
Oma pääoma yhteensä27,028,012,019,029,0 52,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)46,038,048,052,058,0 11,5%
Nettovelka-15,0-7,0014,02,00-18,0 1000,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,980 %4,76 %-12,6 %9,09 %10,1 % 11,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,27 %11,9 %-30,2 %20,0 %25,5 % 27,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %10,9 %-75,0 %51,6 %45,8 % 11,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,08 %14,7 %-35,6 %24,1 %31,1 % 29,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,741,88-17,26,318,86 40,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,0 %73,7 %25,0 %38,0 %49,2 % 29,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-55,6 %-25,0 %117 %10,5 %-62,1 % 691,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-2,94 %-2,86 %20,7 %9,09 %-4,35 % 147,9%
Maksuvalmius
Quick ratio2,925,001,852,833,00 6,0%
Current ratio2,925,001,852,833,00 6,0%
Rahat ja rahavarat21,013,013,021,036,0 71,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,334,829,636,521,2 41,9%
Nettokäyttöpääoma %24,5 %22,9 %9,91 %20,0 %21,7 % 8,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.