Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

L. Isopuro Oy

Y-tunnus 3112194-8 42.11 Teiden ja moottoriteiden rakentaminen Perustettu 2020

L. Isopuro Oy (Y-tunnus: 3112194-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sammatti. Yritys toimii toimialalla 42.11 Teiden ja moottoriteiden rakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (11,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 10,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 36,2 % ja ROE 62,2 %. Omavaraisuusaste oli 10,8 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
266 kEUR
+11,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,2 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
33,0 kEUR
-41,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,15
+0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lohilammentie 363, Sammatti 09220
Perustettu
17.1.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.11 Teiden ja moottoriteiden rakentaminen
Sijainti
Lohilammentie 363, Sammatti 09220
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

L. Isopuro Oy · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto163275211239266 11,3%
Bruttokate52,0102124116151 30,2%
Liiketulos (EBIT)-12,03,000027,0-
Nettotulos-12,02,00-6,00-6,0023,0 483,3%
Oma pääoma yhteensä-6,00-4,00-11,0-16,07,00 143,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)31,015792,067,066,0 1,5%
Nettovelka22,013466,056,033,0 41,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-7,36 %1,09 %0 %0 %10,2 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-21,6 %3,03 %0 %0 %36,2 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)-64,9 %2,13 %-4,82 %-7,55 %62,2 % 923,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-33,8 %3,23 %0 %0 %43,2 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-15,60,919-14,8-6,7222,3 431,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-15,4 %-2,48 %-10,8 %-19,3 %10,8 % 156,0%
Nettovelkaantumisaste (%)2 200 %10 000 %6 600 %5 600 %471 % 91,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %20,2 %49,1 %40,8 %30,5 %15,0 % 50,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,002,630,7140,5381,15 113,8%
Current ratio1,002,630,7140,5381,15 113,8%
Rahat ja rahavarat6,0026,016,010,018,0 80,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)22,408,653,050 100,0%
Nettokäyttöpääoma %0 %14,2 %-5,69 %-7,53 %1,50 % 119,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.