Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

J Pro Service Oy

Y-tunnus 3110943-9 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus Perustettu 2020

J Pro Service Oy (Y-tunnus: 3110943-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Taipalsaari. Yritys toimii toimialalla 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (66,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -66,7 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -22,2 % ja ROE -54,5 %. Omavaraisuusaste oli 66,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
-66,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-66,7 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
+37,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
-0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pekanrannantie 11, Taipalsaari 54920
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
13.1.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus
Sijainti
Pekanrannantie 11, Taipalsaari 54920
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

J Pro Service Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto13,012,09,009,003,00 66,7%
Bruttokate13,012,07,009,002,00 77,8%
Liiketulos (EBIT)10,02,003,00-6,00-2,00 66,7%
Nettotulos5,001,003,00-6,00-3,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä15,010,014,07,004,00 42,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)21,022,016,011,07,00 36,4%
Nettovelka-20,0-17,0-15,0-8,00-5,00 37,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)76,9 %16,7 %33,3 %-66,7 %-66,7 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)54,1 %9,30 %15,8 %-44,4 %-22,2 % 50,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)40,0 %8,00 %25,0 %-57,1 %-54,5 % 4,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)74,1 %14,8 %25,0 %-57,1 %-30,8 % 46,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)7,050,5812,05-7,32-2,66 63,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste75,0 %47,6 %82,4 %70,0 %66,7 % 4,7%
Nettovelkaantumisaste (%)- 133 %- 170 %- 107 %- 114 %- 125 % 9,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 115 %-50,0 %- 133 %-55,6 %- 100 % 79,9%
Maksuvalmius
Quick ratio4,201,825,333,333,00 9,9%
Current ratio4,202,005,333,333,00 9,9%
Rahat ja rahavarat20,017,015,08,005,00 37,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,130,440,640,6122 200,5%
Nettokäyttöpääoma %123 %91,7 %144 %77,8 %133 % 71,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.