Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

EL Sisältöstudio Oy

Y-tunnus 3110132-2 73.11 Mainostoimistojen toiminta Perustettu 2020

EL Sisältöstudio Oy (Y-tunnus: 3110132-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Otalampi. Yritys toimii toimialalla 73.11 Mainostoimistojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (84,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 17,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 58,5 % ja ROE 69,2 %. Omavaraisuusaste oli 63,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
70,0 kEUR
+84,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,1 %
+14,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-17,0 kEUR
-240 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,10
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tammijoentie 6, Otalampi 03300
Verkkosivu
www.gemme.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.1.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Päätoimiala
73.11 Mainostoimistojen toiminta
Sijainti
Tammijoentie 6, Otalampi 03300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

EL Sisältöstudio Oy · 73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto39,066,055,038,070,0 84,2%
Bruttokate40,064,054,037,070,0 89,2%
Liiketulos (EBIT)1,009,001,001,0012,0 1100,0%
Nettotulos1,007,001,001,009,00 800,0%
Oma pääoma yhteensä1,007,008,009,0017,0 88,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)16,020,018,013,028,0 115,4%
Nettovelka-4,00-5,00-7,00-5,00-17,0 240,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,56 %13,6 %1,82 %2,63 %17,1 % 550,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,56 %50,0 %5,26 %6,45 %58,5 % 807,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)9,52 %175 %13,3 %11,8 %69,2 % 486,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)66,7 %225 %13,3 %11,8 %85,7 % 626,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,7166,910,3380,2439,15 3665,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste5,88 %36,8 %42,1 %75,0 %63,0 % 16,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 400 %-71,4 %-87,5 %-55,6 %- 100 % 79,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %30,8 %10,6 %7,27 %-5,26 %-10,0 % 90,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3751,001,002,672,10 21,3%
Current ratio0,3751,001,002,672,10 21,3%
Rahat ja rahavarat4,005,007,005,0017,0 240,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)18,733,226,528,820,9 27,4%
Nettokäyttöpääoma %-25,6 %0 %0 %13,2 %15,7 % 18,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.