Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Studio Lume Oy

Y-tunnus 3109303-5 74.12 Graafinen suunnittelu ja visuaalinen viestintä Perustettu 2020

Studio Lume Oy (Y-tunnus: 3109303-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Koivula. Yritys toimii toimialalla 74.12 Graafinen suunnittelu ja visuaalinen viestintä. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (16,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 40,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
7,00 kEUR
+16,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
-33,3 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,33
-1,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ikolanmäentie 11, Koivula 51360
Verkkosivu
www.studiolume.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
7.1.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.12 Graafinen suunnittelu ja visuaalinen viestintä
Sijainti
Ikolanmäentie 11, Koivula 51360
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Studio Lume Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto16,09,007,006,007,00 16,7%
Bruttokate18,09,009,007,007,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)5,00-8,000-2,000 100,0%
Nettotulos4,00-8,000-2,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä8,004,004,002,002,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,03,005,003,004,00 33,3%
Nettovelka-7,00-3,00-4,00-3,00-3,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)31,3 %-88,9 %0 %-33,3 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)52,6 %-94,1 %0 %-50,0 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)66,7 %- 133 %0 %-66,7 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)90,9 %- 145 %0 %-80,0 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,62-8,76-0,378-2,38-0,189 92,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste57,1 %100 %66,7 %66,7 %40,0 % 40,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-87,5 %-75,0 %- 100 %- 150 %- 150 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-6,25 %-33,3 %-28,6 %-33,3 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,3302,503,001,33 55,7%
Current ratio2,3302,503,001,33 55,7%
Rahat ja rahavarat7,003,004,003,003,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)11400052,1-
Nettokäyttöpääoma %50,0 %33,3 %42,9 %33,3 %14,3 % 57,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.