Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SG Service Oy

Y-tunnus 3107999-7 43.21 Sähköasennus Perustettu 2019

SG Service Oy (Y-tunnus: 3107999-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hirvihaara. Yritys toimii toimialalla 43.21 Sähköasennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (5,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 25,2 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 35,0 % ja ROE 28,4 %. Omavaraisuusaste oli 95,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 14,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
325 kEUR
-5,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
25,2 %
+2,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 202 kEUR
-33,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
16,3
-1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Eerakkalantie 363, Hirvihaara 04680
Verkkosivu
www.sg-service.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
31.12.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.21 Sähköasennus
Sijainti
Eerakkalantie 363, Hirvihaara 04680
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SG Service Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto243315298345325 5,8%
Bruttokate150224207257263 2,3%
Liiketulos (EBIT)54,078,075,080,082,0 2,5%
Nettotulos43,063,060,057,076,0 33,3%
Oma pääoma yhteensä94,0149197239296 23,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)133175207248312 25,8%
Nettovelka-69,0-80,0- 139- 151- 202 33,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)22,2 %24,8 %25,2 %23,2 %25,2 % 8,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)41,7 %50,6 %39,3 %32,5 %35,0 % 7,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)57,7 %51,9 %34,7 %26,1 %28,4 % 8,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)73,0 %64,2 %43,4 %34,0 %36,8 % 8,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)37,853,145,943,843,0 1,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,7 %85,1 %95,2 %96,0 %95,2 % 0,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-73,4 %-53,7 %-70,6 %-63,2 %-68,2 % 7,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-12,3 %-17,1 %-43,3 %-40,9 %-56,9 % 39,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,154,0416,617,916,3 8,9%
Current ratio2,154,0416,617,914,4 19,6%
Rahat ja rahavarat69,080,0139151202 33,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7,519,2711,014,84,49 69,7%
Nettokäyttöpääoma %18,5 %25,1 %51,3 %35,1 %15,1 % 57,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.