Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

VH Visuals Oy

Y-tunnus 3107126-6 74.20 Valokuvaustoiminta Perustettu 2019

VH Visuals Oy (Y-tunnus: 3107126-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 74.20 Valokuvaustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (36,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 30,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,7 % ja ROE 14,8 %. Omavaraisuusaste oli 93,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
70,0 kEUR
-36,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
30,0 %
+21,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-87,0 kEUR
-14,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,5
+8,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Latvatie 2n, Espoo 02710
Verkkosivu
www.valtterihirvonen.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
23.12.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.20 Valokuvaustoiminta
Sijainti
Latvatie 2n, Espoo 02710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

VH Visuals Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto13317896,011070,0 36,4%
Bruttokate12817486,099,468,0 31,6%
Liiketulos (EBIT)54,063,0-12,09,6321,0 118,1%
Nettotulos43,050,0-12,09,6317,0 76,5%
Oma pääoma yhteensä90,0133110111119 7,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)140156144140127 9,3%
Nettovelka- 126-86,0-63,0-76,0-87,0 14,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,6 %35,4 %-12,5 %8,76 %30,0 % 242,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)42,7 %42,6 %-8,00 %6,82 %15,7 % 130,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)61,0 %44,8 %-9,88 %8,71 %14,8 % 69,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)76,1 %56,0 %-9,84 %8,74 %18,2 % 108,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)38,241,5-24,6-0,7776,28 908,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste64,7 %85,8 %76,4 %79,6 %93,7 % 17,7%
Nettovelkaantumisaste (%)- 140 %-64,7 %-57,3 %-68,3 %-73,1 % 7,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-57,9 %-36,0 %-30,2 %-43,1 %- 113 % 162,2%
Maksuvalmius
Quick ratio2,616,503,794,1312,5 202,7%
Current ratio2,616,503,794,1312,5 202,7%
Rahat ja rahavarat12686,063,076,087,0 14,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)5,4911521393,962,6 33,3%
Nettokäyttöpääoma %59,4 %68,0 %99,0 %81,3 %131 % 61,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.