Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lääkäripalvelu Laurila Oy

Y-tunnus 3107113-5 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2019

Lääkäripalvelu Laurila Oy (Y-tunnus: 3107113-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kempele. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (17,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 58,2 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 45,6 % ja ROE 38,8 %. Omavaraisuusaste oli 94,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
428 kEUR
+17,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
58,2 %
-5,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 185 kEUR
-39,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,78
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vesihaudantie 7, Kempele 90450
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
23.12.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Vesihaudantie 7, Kempele 90450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lääkäripalvelu Laurila Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto123145166364428 17,6%
Bruttokate102121137294349 18,7%
Liiketulos (EBIT)87,0108122230249 8,3%
Nettotulos69,086,097,0183199 8,7%
Oma pääoma yhteensä104182265427598 40,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)122195274462630 36,4%
Nettovelka- 116- 190- 218- 133- 185 39,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)70,7 %74,5 %73,5 %63,2 %58,2 % 7,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)101 %68,1 %52,0 %62,5 %45,6 % 27,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)97,2 %60,1 %43,4 %52,9 %38,8 % 26,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)122 %75,0 %54,5 %66,5 %48,6 % 26,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)66,476,279,8159159 0,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste86,0 %93,8 %96,7 %92,4 %94,9 % 2,7%
Nettovelkaantumisaste (%)- 112 %- 104 %-82,3 %-31,1 %-30,9 % 0,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-80,5 %- 123 %- 126 %-26,9 %-35,7 % 32,7%
Maksuvalmius
Quick ratio7,1816,325,06,946,78 2,3%
Current ratio7,1816,325,06,946,78 2,3%
Rahat ja rahavarat116190218133185 39,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)17,8015,439,126,4 32,5%
Nettokäyttöpääoma %85,4 %126 %130 %57,1 %43,2 % 24,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.