Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

AnionTec Oy

Y-tunnus 3107012-4 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi Perustettu 2019

AnionTec Oy (Y-tunnus: 3107012-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kellokoski. Yritys toimii toimialalla 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (11,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,8 % ja ROE 13,6 %. Omavaraisuusaste oli 93,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
91,0 kEUR
+11,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,7 %
-4,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-57,0 kEUR
-42,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
9,67
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Niittykulmantie 176, Kellokoski 04500
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
22.12.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.20 Liikkeenjohdon konsultointi
Sijainti
Niittykulmantie 176, Kellokoski 04500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

AnionTec Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto83,082,097,082,091,0 11,0%
Bruttokate82,082,097,082,091,0 11,0%
Liiketulos (EBIT)30,018,030,019,017,0 10,5%
Nettotulos24,015,024,016,012,0 25,0%
Oma pääoma yhteensä45,056,076,086,091,0 5,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)54,060,081,092,098,0 6,5%
Nettovelka-17,0-23,0-40,0-40,0-57,0 42,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)36,1 %22,0 %30,9 %23,2 %18,7 % 19,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)69,0 %33,3 %44,0 %23,1 %16,8 % 27,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)70,6 %29,7 %36,4 %19,8 %13,6 % 31,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)89,6 %37,3 %47,0 %24,7 %18,0 % 27,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)21,89,9518,78,015,68 29,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste84,9 %93,3 %93,8 %93,5 %93,8 % 0,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-37,8 %-41,1 %-52,6 %-46,5 %-62,6 % 34,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-10,8 %-23,2 %-36,1 %-41,5 %-56,0 % 34,9%
Maksuvalmius
Quick ratio3,888,2510,48,839,67 9,5%
Current ratio3,888,2510,48,839,67 9,5%
Rahat ja rahavarat17,023,040,040,057,0 42,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)61,635,645,257,90 100,0%
Nettokäyttöpääoma %27,7 %35,4 %48,5 %57,3 %57,1 % 0,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.