Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

V8 Tuotanto Oy

Y-tunnus 3105317-2 58.13 Aikakauslehtien ja harvoin ilmestyvien lehtien kustantaminen Perustettu 2019

V8 Tuotanto Oy (Y-tunnus: 3105317-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 58.13 Aikakauslehtien ja harvoin ilmestyvien lehtien kustantaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (0,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,1 % ja ROE 19,2 %. Omavaraisuusaste oli 73,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
186 kEUR
+0,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,99 %
-0,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
+70,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,60
-1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Jokisuontie 8, Vantaa 01750
Verkkosivu
www.fokusmedia.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
15.12.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
58 Kustannustoiminta
Päätoimiala
58.13 Aikakauslehtien ja harvoin ilmestyvien lehtien kustantaminen
Sijainti
Jokisuontie 8, Vantaa 01750
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

V8 Tuotanto Oy · 58 Kustannustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto185178184185186 0,5%
Bruttokate123117122131111 15,3%
Liiketulos (EBIT)7,0016,015,014,013,0 7,1%
Nettotulos5,0013,012,011,010,0 9,1%
Oma pääoma yhteensä20,032,042,049,055,0 12,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)33,044,060,062,074,0 19,4%
Nettovelka-31,0-18,0-14,0-20,0-6,00 70,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,78 %8,99 %8,15 %7,57 %6,99 % 7,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,9 %41,6 %28,8 %23,0 %19,1 % 17,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)28,6 %50,0 %32,4 %24,2 %19,2 % 20,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)37,8 %59,3 %40,5 %31,1 %25,2 % 19,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,5811,18,977,035,36 23,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste62,5 %74,4 %68,9 %79,0 %73,3 % 7,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 155 %-56,3 %-33,3 %-40,8 %-10,9 % 73,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-10,3 %-3,93 %2,72 %-3,78 %7,53 % 299,2%
Maksuvalmius
Quick ratio2,754,003,164,232,60 38,5%
Current ratio2,754,003,164,232,60 38,5%
Rahat ja rahavarat31,018,014,020,06,00 70,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)045,191,367,190,3 34,6%
Nettokäyttöpääoma %11,4 %18,5 %22,3 %22,7 %17,2 % 24,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.