Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Grulla Ventura Oy

Y-tunnus 3104971-2 50.30 Sisävesiliikenteen henkilökuljetus Perustettu 2019

Grulla Ventura Oy (Y-tunnus: 3104971-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Imatra. Yritys toimii toimialalla 50.30 Sisävesiliikenteen henkilökuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 15,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,0 % ja ROE 25,0 %. Omavaraisuusaste oli 53,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
13,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,4 %
-53,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+33,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,17
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Virekuja 2 B 8, Imatra 55100
Verkkosivu
www.ventura.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
12.12.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
50 Vesiliikenne
Päätoimiala
50.30 Sisävesiliikenteen henkilökuljetus
Sijainti
Virekuja 2 B 8, Imatra 55100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Grulla Ventura Oy · 50 Vesiliikenne
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1,003,00013,013,0 0,0%
Bruttokate1,003,00013,013,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)01,00-1,009,002,00 77,8%
Nettotulos01,00-1,008,002,00 75,0%
Oma pääoma yhteensä1,002,001,009,007,00 22,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1,002,00012,013,0 8,3%
Nettovelka-1,00-2,000-12,0-8,00 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %33,3 %0 %69,2 %15,4 % 77,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %66,7 %- 100 %75,0 %16,0 % 78,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %66,7 %-66,7 %80,0 %25,0 % 68,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %200 %0 %129 %28,6 % 77,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)00,905-1,196,911,15 83,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %50,0 %100 %64,3 %53,8 % 16,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %- 100 %0 %- 133 %- 114 % 14,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 100 %0 %0 %-53,8 %-15,4 % 71,4%
Maksuvalmius
Quick ratio01,0002,402,17 9,6%
Current ratio01,0002,402,17 9,6%
Rahat ja rahavarat1,002,00012,08,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000140-
Nettokäyttöpääoma %100 %0 %0 %53,8 %53,8 % 0,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.