Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Nivelasema Oy

Y-tunnus 3104933-3 96.23 Kylpylä-, sauna- ja höyrysaunapalvelut Perustettu 2019

Nivelasema Oy (Y-tunnus: 3104933-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 96.23 Kylpylä-, sauna- ja höyrysaunapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (30,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 12,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 27,5 % ja ROE 38,1 %. Omavaraisuusaste oli 57,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
91,0 kEUR
+30,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
12,1 %
+3,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
15,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
1,60
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Keltamotie 6 C 14, Vantaa 01300
Verkkosivu
www.nivelasema.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
12.12.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.23 Kylpylä-, sauna- ja höyrysaunapalvelut
Sijainti
Keltamotie 6 C 14, Vantaa 01300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Nivelasema Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto54,054,057,070,091,0 30,0%
Bruttokate53,054,056,069,090,0 30,4%
Liiketulos (EBIT)1,004,006,006,0011,0 83,3%
Nettotulos1,003,004,005,008,00 60,0%
Oma pääoma yhteensä8,0011,014,018,024,0 33,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11,055,050,040,040,0 0,0%
Nettovelka-8,0032,022,015,00 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,85 %7,41 %10,5 %8,57 %12,1 % 41,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,09 %12,1 %11,4 %15,6 %27,5 % 76,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)12,5 %31,6 %32,0 %31,3 %38,1 % 21,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)11,8 %14,5 %14,0 %17,9 %29,3 % 63,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,2433,240,5431,035,11 396,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste88,9 %20,4 %26,9 %43,9 %57,1 % 30,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %291 %157 %83,3 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-11,1 %75,9 %56,1 %24,3 %3,30 % 86,4%
Maksuvalmius
Quick ratio8,000,2670,4120,8751,60 82,9%
Current ratio4,500,3330,4120,8751,60 82,9%
Rahat ja rahavarat8,002,006,006,0015,0 150,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)06,76000-
Nettokäyttöpääoma %13,0 %-18,5 %-17,5 %-1,43 %6,59 % 560,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.