Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

EH Diagnosting Oy

Y-tunnus 3104683-7 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2019

EH Diagnosting Oy (Y-tunnus: 3104683-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (1,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 50,0 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 27,4 % ja ROE 37,1 %. Omavaraisuusaste oli 50,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
302 kEUR
-1,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
50,0 %
+6,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
470 kEUR
+114 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,09
-24,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rinkelinkatu 47 D, Hämeenlinna 13130
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.12.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Rinkelinkatu 47 D, Hämeenlinna 13130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

EH Diagnosting Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto105268301307302 1,6%
Bruttokate105268301307302 1,6%
Liiketulos (EBIT)83,0131153134151 12,7%
Nettotulos66,097,0122100167 67,0%
Oma pääoma yhteensä111199305382518 35,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1143134196341 030 62,5%
Nettovelka-35,075,057,0220470 113,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)79,0 %48,9 %50,8 %43,6 %50,0 % 14,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)98,2 %61,4 %42,9 %26,2 %27,4 % 4,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)82,5 %62,6 %48,4 %29,1 %37,1 % 27,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)104 %63,9 %44,6 %26,6 %27,6 % 3,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)61,492,894,568,060,9 10,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,4 %63,6 %72,8 %60,3 %50,3 % 16,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-31,5 %37,7 %18,7 %57,6 %90,7 % 57,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-30,5 %33,2 %23,6 %72,3 %159 % 119,9%
Maksuvalmius
Quick ratio17,73,790,65829,55,09 82,7%
Current ratio17,73,790,65829,55,09 82,7%
Rahat ja rahavarat35,025,043,030,030,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)62,632,736,434,531,4 9,0%
Nettokäyttöpääoma %47,6 %14,6 %-13,0 %18,6 %14,9 % 19,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.