Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Helmi Hair Wellness Spa Oy

Y-tunnus 3101765-7 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2019

Helmi Hair Wellness Spa Oy (Y-tunnus: 3101765-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Valkeakoski. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (8,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 3,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,0 % ja ROE 18,8 %. Omavaraisuusaste oli 70,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
169 kEUR
-8,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,55 %
+5,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-14,0 kEUR
-40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,33
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hakalantie 6, Valkeakoski 37600
Verkkosivu
www.helmihairspa.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
27.11.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Hakalantie 6, Valkeakoski 37600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Helmi Hair Wellness Spa Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto155173184185169 8,6%
Bruttokate83,098,0102103100 2,9%
Liiketulos (EBIT)7,0023,011,0-3,006,00 300,0%
Nettotulos4,0018,09,00-3,006,00 300,0%
Oma pääoma yhteensä9,0027,032,029,035,0 20,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)54,061,056,050,050,0 0,0%
Nettovelka-8,00-27,0-22,0-10,0-14,0 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,52 %13,3 %5,98 %-1,62 %3,55 % 319,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,4 %40,0 %18,8 %-5,66 %12,0 % 312,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)57,1 %100 %30,5 %-9,84 %18,8 % 291,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)15,1 %67,6 %33,3 %-9,52 %18,5 % 294,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,11315,56,87-6,032,26 137,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste16,7 %45,0 %58,2 %59,2 %70,0 % 18,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-88,9 %- 100 %-68,8 %-34,5 %-40,0 % 15,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %7,10 %0,578 %0,543 %5,41 %0,592 % 89,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,001,271,220,8501,33 56,5%
Current ratio2,001,452,002,052,87 40,0%
Rahat ja rahavarat34,032,022,010,014,0 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7,0616,99,921,976,48 228,9%
Nettokäyttöpääoma %12,3 %8,67 %12,5 %11,4 %16,6 % 45,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.