Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

TORNAK adventures Oy

Y-tunnus 3100384-5 79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta Perustettu 2019

TORNAK adventures Oy (Y-tunnus: 3100384-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuusamo. Yritys toimii toimialalla 79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (2,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,3 % ja ROE 12,2 %. Omavaraisuusaste oli 31,1 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
150 kEUR
+2,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,00 %
-9,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-87,0 kEUR
-3,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,944
-12,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Meskusvaarantie 143, Kuusamo 93800
Verkkosivu
tornakadventures.nl
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
20.11.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Sijainti
Meskusvaarantie 143, Kuusamo 93800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

TORNAK adventures Oy · 79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9,0080,093,0146150 2,7%
Bruttokate8,0039,052,087,085,0 2,3%
Liiketulos (EBIT)-6,0014,08,0025,012,0 52,0%
Nettotulos-6,0014,08,0021,07,00 66,7%
Oma pääoma yhteensä16,030,038,059,056,0 5,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)76,0107118148180 21,6%
Nettovelka-24,0-45,0-58,0-84,0-87,0 3,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-66,7 %17,5 %8,60 %17,1 %8,00 % 53,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-10,9 %15,3 %7,11 %18,8 %7,32 % 61,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-31,6 %60,9 %23,5 %43,3 %12,2 % 71,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-28,6 %53,8 %22,2 %52,1 %21,2 % 59,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-8,1812,24,8816,44,02 75,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste66,7 %85,7 %86,4 %88,1 %31,1 % 64,7%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %- 150 %- 153 %- 142 %- 155 % 9,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %367 %36,3 %22,6 %4,79 %24,7 % 415,7%
Maksuvalmius
Quick ratio8,4037,012,313,30,944 92,9%
Current ratio0,7371,000,9371,160,944 18,6%
Rahat ja rahavarat27,048,058,084,087,0 3,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)568105000-
Nettokäyttöpääoma %- 167 %0 %-5,38 %10,3 %-4,67 % 145,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.