Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Charming Smile Oy

Y-tunnus 3099506-1 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2019

Charming Smile Oy (Y-tunnus: 3099506-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (73,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 8,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,2 % ja ROE 20,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
-73,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,33 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2024
2,50
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Sumeliuksenkatu 18 B, Tampere 33100
Verkkosivu
www.hammaslääkärihenna.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.11.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Sumeliuksenkatu 18 B, Tampere 33100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Charming Smile Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto61,053,058,046,012,0 73,9%
Bruttokate61,053,052,040,012,0 70,0%
Liiketulos (EBIT)8,0010,0-4,0001,00-
Nettotulos6,008,00-4,0001,00-
Oma pääoma yhteensä7,0010,05,004,006,00 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)10,013,06,006,005,00 16,7%
Nettovelka-10,0-13,00-4,00-2,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)13,1 %18,9 %-6,90 %0 %8,33 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)50,0 %87,0 %-42,1 %0 %18,2 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)52,2 %94,1 %-53,3 %0 %20,0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)66,7 %125 %-57,1 %0 %22,2 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,497,34-4,95-0,4730,622 231,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,0 %71,4 %83,3 %66,7 %100 % 49,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 143 %- 130 %0 %- 100 %-33,3 % 66,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-11,5 %-17,0 %1,72 %-4,35 %-16,7 % 283,9%
Maksuvalmius
Quick ratio3,333,255,002,500 100,0%
Current ratio3,333,255,002,500 100,0%
Rahat ja rahavarat10,013,004,002,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0025,2060,8-
Nettokäyttöpääoma %11,5 %17,0 %6,90 %6,52 %41,7 % 539,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.