Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Litmart Oy

Y-tunnus 3097022-7 74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu Perustettu 2019

Litmart Oy (Y-tunnus: 3097022-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pirkkala. Yritys toimii toimialalla 74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -150,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -7,6 % ja ROE -9,1 %. Omavaraisuusaste oli 6,5 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,3), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 150 %
+50,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
2,00 kEUR
-66,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,310
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Killontie 11, Pirkkala 33950
Perustettu
3.11.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.11 Teollinen muotoilu ja muotisuunnittelu
Sijainti
Killontie 11, Pirkkala 33950
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Litmart Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1,0002,002,00 0,0%
Bruttokate1,00001,00-
Liiketulos (EBIT)1,00-2,00-4,00-3,00 25,0%
Nettotulos1,00-2,00-4,00-3,00 25,0%
Oma pääoma yhteensä1,00-1,00-5,00-8,00 60,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1,0011,034,032,0 5,9%
Nettovelka-1,004,006,002,00 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)100 %0 %- 200 %- 150 % 25,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %-30,8 %-15,7 %-7,59 % 51,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %-33,3 %-17,8 %-9,09 % 48,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 100 %-80,0 %-53,3 %-28,6 % 46,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,00-2,09-4,38-3,47 20,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %36,4 %14,7 %6,45 % 56,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %400 %600 %200 % 66,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %1 750 %1 550 % 11,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,000,4290,3450,310 10,1%
Current ratio1,000,7140,4480,483 7,8%
Rahat ja rahavarat1,001,004,008,00 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %- 800 %- 750 % 6,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.