Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Viherpalvelu Niemi Oy

Y-tunnus 3095568-4 81.30 Maisemanhoitopalvelut Perustettu 2019

Viherpalvelu Niemi Oy (Y-tunnus: 3095568-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Klaukkala. Yritys toimii toimialalla 81.30 Maisemanhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (0,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 6,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 20,3 % ja ROE 27,2 %. Omavaraisuusaste oli 59,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
219 kEUR
-0,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,39 %
+1,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-59,0 kEUR
-73,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,16
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kotihiirentie 4, Klaukkala 01800
Verkkosivu
www.viherpalveluniemi.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
27.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.30 Maisemanhoitopalvelut
Sijainti
Kotihiirentie 4, Klaukkala 01800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Viherpalvelu Niemi Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto163230229221219 0,9%
Bruttokate80,0135150135141 4,4%
Liiketulos (EBIT)8,008,0015,012,014,0 16,7%
Nettotulos6,007,0012,010,011,0 10,0%
Oma pääoma yhteensä8,0015,026,035,046,0 31,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)19,062,068,060,078,0 30,0%
Nettovelka-18,0-28,0-28,0-34,0-59,0 73,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,91 %3,48 %6,55 %5,43 %6,39 % 17,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)51,6 %19,8 %23,1 %18,8 %20,3 % 8,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)120 %60,9 %58,5 %32,8 %27,2 % 17,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)145 %72,7 %76,9 %40,0 %34,6 % 13,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,815,2410,67,547,69 2,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste42,1 %23,8 %37,7 %58,3 %59,0 % 1,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 225 %- 187 %- 108 %-97,1 %- 128 % 31,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-4,29 %8,70 %6,55 %-4,07 %-12,3 % 202,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,641,291,211,922,16 12,5%
Current ratio1,641,291,211,922,16 12,5%
Rahat ja rahavarat18,028,028,034,059,0 73,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)046,033,523,116,7 27,7%
Nettokäyttöpääoma %4,29 %6,09 %3,93 %10,4 %16,9 % 62,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.