Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Consilia Solutions Holding Ab

Y-tunnus 3094705-1 64.21 Holdingyhtiöiden toiminta Perustettu 2019

Consilia Solutions Holding Ab (Y-tunnus: 3094705-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Mariehamn. Yritys toimii toimialalla 64.21 Holdingyhtiöiden toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 29,5 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,4 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,3 % ja ROE 16,3 %. Omavaraisuusaste oli 93,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
251 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
29,5 %
-1,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
61,0 kEUR
-25,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,94
+1,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Torggatan 10, Mariehamn 22100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
22.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Päätoimiala
64.21 Holdingyhtiöiden toiminta
Sijainti
Torggatan 10, Mariehamn 22100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Consilia Solutions Holding Ab · 64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto204252215251251 0,0%
Bruttokate204252215251251 0,0%
Liiketulos (EBIT)18,064,055,077,074,0 3,9%
Nettotulos19511661,0329368 11,9%
Oma pääoma yhteensä2 2021 9422 0032 1662 362 9,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 2632 1912 2052 3862 524 5,8%
Nettovelka11,020516682,061,0 25,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,82 %25,4 %25,6 %30,7 %29,5 % 3,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,56 %3,32 %3,64 %4,66 %4,28 % 8,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,91 %5,60 %3,09 %15,8 %16,3 % 3,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,65 %3,37 %3,69 %4,79 %4,43 % 7,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 192- 159- 157- 144- 157 9,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,3 %88,6 %90,8 %90,7 %93,6 % 3,2%
Nettovelkaantumisaste (%)0,500 %10,6 %8,29 %3,79 %2,58 % 31,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %20,1 %92,5 %89,8 %69,7 %55,8 % 19,9%
Maksuvalmius
Quick ratio3,742,142,242,543,94 55,1%
Current ratio3,742,142,242,543,94 55,1%
Rahat ja rahavarat20,016,011,046,022,0 52,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %81,9 %32,9 %43,7 %84,9 %145 % 70,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.