Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pihahuolto Haapaniemi Oy

Y-tunnus 3094675-3 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2019

Pihahuolto Haapaniemi Oy (Y-tunnus: 3094675-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,8 mEUR (2,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 17,4 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,3 % ja ROE 17,4 %. Omavaraisuusaste oli 88,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 780 kEUR
+2,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,4 %
+7,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 994 kEUR
-11,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,14
+2,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Patamäenkatu 19, Tampere 33900
Verkkosivu
www.pihahuolto.fi
Henkilöstö
9 (2025)
Perustettu
21.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Patamäenkatu 19, Tampere 33900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pihahuolto Haapaniemi Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 9671 9041 8431 7391 780 2,4%
Bruttokate1 4151 3551 1911 2201 229 0,7%
Liiketulos (EBIT)43875,0126166309 86,1%
Nettotulos34859,0101133247 85,7%
Oma pääoma yhteensä1 3761 3251 3201 3471 486 10,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 7951 6471 5441 6901 684 0,4%
Nettovelka-1 003- 874- 867- 895- 994 11,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)22,3 %3,94 %6,84 %9,55 %17,4 % 82,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,9 %4,36 %7,96 %10,3 %18,3 % 77,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)27,9 %4,37 %7,64 %9,97 %17,4 % 74,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)30,2 %5,23 %9,35 %12,4 %21,8 % 75,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)217-81,3-29,56,61120 1715,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste76,6 %80,4 %85,5 %79,7 %88,2 % 10,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-72,9 %-66,0 %-65,7 %-66,4 %-66,9 % 0,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-35,5 %-31,9 %-35,8 %-31,7 %-44,7 % 41,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,203,574,432,785,14 84,9%
Current ratio3,203,574,432,785,14 84,9%
Rahat ja rahavarat1 118929883895994 11,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7,9816,514,52,941,85 37,1%
Nettokäyttöpääoma %41,3 %41,6 %41,7 %35,0 %46,2 % 32,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.