Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Dhaba Oy

Y-tunnus 3092770-4 42.22 Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen rakentaminen Perustettu 2019

Dhaba Oy (Y-tunnus: 3092770-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 42.22 Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen rakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (76,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 66,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,0 % ja ROE 5,9 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
-76,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
66,7 %
-2,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-4,00 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kirvuntie 22, Espoo 02140
Verkkosivu
savellys.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.22 Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen rakentaminen
Sijainti
Kirvuntie 22, Espoo 02140
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Dhaba Oy · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,00013,013,03,00 76,9%
Bruttokate5,00012,09,002,00 77,8%
Liiketulos (EBIT)-2,00011,09,002,00 77,8%
Nettotulos-2,00011,09,002,00 77,8%
Oma pääoma yhteensä14,013,024,033,035,0 6,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,013,024,033,034,0 3,0%
Nettovelka-5,00-4,00-3,00-3,00-4,00 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-50,0 %0 %84,6 %69,2 %66,7 % 3,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-10,8 %0 %59,5 %31,6 %5,97 % 81,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-13,8 %0 %59,5 %31,6 %5,88 % 81,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-13,3 %0 %59,5 %31,6 %5,97 % 81,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,42-1,329,776,73-1,12 116,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-35,7 %-30,8 %-12,5 %-9,09 %-11,4 % 25,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 125 %0 %-23,1 %-23,1 %- 133 % 475,8%
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat5,004,003,003,004,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %350 %0 %185 %254 %1 133 % 346,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.