Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Curant Oy

Y-tunnus 3092611-1 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2019

Curant Oy (Y-tunnus: 3092611-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Raisio. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (13,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 17,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 37,5 % ja ROE 63,6 %. Omavaraisuusaste oli 52,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
763 kEUR
+13,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,3 %
+3,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 169 kEUR
-117 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,02
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kaanaantie 40, Raisio 21120
Verkkosivu
www.curant.fi
Henkilöstö
15 (2025)
Perustettu
10.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Kaanaantie 40, Raisio 21120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Curant Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto258392530670763 13,9%
Bruttokate253385516654752 15,0%
Liiketulos (EBIT)-18,034,039,094,0132 40,4%
Nettotulos-19,029,028,071,0105 47,9%
Oma pääoma yhteensä-12,018,046,0117213 82,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)102138226311409 31,5%
Nettovelka42,0-5,00-39,0-78,0- 169 116,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-6,98 %8,67 %7,36 %14,0 %17,3 % 23,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-23,7 %27,0 %22,0 %35,0 %37,5 % 7,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-34,9 %48,3 %87,5 %87,1 %63,6 % 27,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-58,1 %71,6 %50,3 %63,7 %60,1 % 5,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-19,027,228,163,388,9 40,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-10,6 %12,9 %20,4 %37,7 %52,1 % 38,2%
Nettovelkaantumisaste (%)4 200 %-27,8 %-84,8 %-66,7 %-79,3 % 18,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %40,7 %22,7 %13,6 %7,91 %-3,80 % 148,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6870,7271,241,682,02 20,2%
Current ratio0,6870,7271,241,682,02 20,2%
Rahat ja rahavarat8,0032,0108140225 60,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)48,133,527,522,919,1 16,6%
Nettokäyttöpääoma %-8,14 %-6,89 %5,66 %14,6 %21,4 % 46,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.