Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Nuohouspalvelu M. Heikkinen Oy

Y-tunnus 3091167-3 81.22 Muu rakennus- ja teollisuussiivous Perustettu 2019

Nuohouspalvelu M. Heikkinen Oy (Y-tunnus: 3091167-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jaala. Yritys toimii toimialalla 81.22 Muu rakennus- ja teollisuussiivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (23,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 6,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,3 % ja ROE 15,2 %. Omavaraisuusaste oli 87,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
154 kEUR
-23,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,49 %
-12,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-20,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,50
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Korvenpääntie 6, Jaala 47710
Verkkosivu
nuohousheikkinen.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
3.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.22 Muu rakennus- ja teollisuussiivous
Sijainti
Korvenpääntie 6, Jaala 47710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Nuohouspalvelu M. Heikkinen Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto159150135201154 23,4%
Bruttokate159150132204154 24,5%
Liiketulos (EBIT)16,0012,038,010,0 73,7%
Nettotulos10,0-7,007,0031,08,00 74,2%
Oma pääoma yhteensä21,012,020,050,055,0 10,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)46,038,044,061,062,0 1,6%
Nettovelka-4,00-6,003,00-20,0-20,0 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,1 %0 %8,89 %18,9 %6,49 % 65,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)36,8 %0 %29,3 %72,4 %16,3 % 77,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)64,5 %-42,4 %43,8 %88,6 %15,2 % 82,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)43,2 %0 %40,7 %89,4 %19,0 % 78,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,58-3,786,0428,53,18 88,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste44,7 %31,6 %44,4 %82,0 %87,3 % 6,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-19,0 %-50,0 %15,0 %-40,0 %-36,4 % 9,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,89 %4,67 %9,63 %-4,98 %-7,79 % 56,4%
Maksuvalmius
Quick ratio4,291,461,402,202,50 13,6%
Current ratio4,291,461,402,202,50 13,6%
Rahat ja rahavarat23,019,012,021,020,0 4,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %14,5 %4,00 %2,96 %5,97 %7,79 % 30,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.