Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pensala Närvärme Ab

Y-tunnus 3089101-9 35.30 Lämmön, höyryn ja jäähdytyksen tuotanto ja jakelu Perustettu 2019

Pensala Närvärme Ab (Y-tunnus: 3089101-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pensala. Yritys toimii toimialalla 35.30 Lämmön, höyryn ja jäähdytyksen tuotanto ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (11,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 13,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 32,0 % ja ROE 66,7 %. Omavaraisuusaste oli 44,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
30,0 kEUR
-11,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,3 %
+16,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-10,0 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,80
-0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nedranvägen 29, Pensala 66840
Perustettu
24.9.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
35 Sähkö-, kaasu-, lämpö- ja jäähdytyspalvelut
Päätoimiala
35.30 Lämmön, höyryn ja jäähdytyksen tuotanto ja jakelu
Sijainti
Nedranvägen 29, Pensala 66840
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pensala Närvärme Ab · 35 Sähkö-, kaasu-, lämpö- ja jäähdytyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto36,027,029,034,030,0 11,8%
Bruttokate16,011,013,022,022,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)4,0003,00-1,004,00 500,0%
Nettotulos3,0002,00-1,004,00 500,0%
Oma pääoma yhteensä3,003,005,004,008,00 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)10,09,006,007,0018,0 157,1%
Nettovelka-9,00-2,00-6,00-5,00-10,0 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)11,1 %0 %10,3 %-2,94 %13,3 % 552,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)72,7 %0 %40,0 %-15,4 %32,0 % 307,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)150 %0 %50,0 %-22,2 %66,7 % 400,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)267 %0 %75,0 %-22,2 %66,7 % 400,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,00-0,2842,72-1,473,62 346,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste30,0 %33,3 %83,3 %57,1 %44,4 % 22,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 300 %-66,7 %- 120 %- 125 %- 125 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-5,56 %14,8 %-17,2 %-5,88 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,431,506,002,331,80 22,7%
Current ratio1,431,506,002,331,80 22,7%
Rahat ja rahavarat9,002,006,005,0010,0 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %8,33 %11,1 %17,2 %11,8 %26,7 % 126,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.