Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Saleshorse Oy

Y-tunnus 3088248-9 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus Perustettu 2019

Saleshorse Oy (Y-tunnus: 3088248-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (176,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -77,8 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -6,0 % ja ROE -6,1 %. Omavaraisuusaste oli 97,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 29,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
36,0 kEUR
+177 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-77,8 %
-16,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-51,0 kEUR
+20,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
29,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Juhannustie 4 A 1, Espoo 02200
Verkkosivu
saleshorse.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.9.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus
Sijainti
Juhannustie 4 A 1, Espoo 02200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Saleshorse Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto19,00013,036,0 176,9%
Bruttokate19,000-1,00-6,00 500,0%
Liiketulos (EBIT)-1,00-3,00-3,00-8,00-28,0 250,0%
Nettotulos-1,0030,0-3,0015,0-5,00 133,3%
Oma pääoma yhteensä69,093,082,089,076,0 14,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)69,093,082,090,078,0 13,3%
Nettovelka-68,0-91,0-78,0-64,0-51,0 20,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-5,26 %0 %0 %-61,5 %-77,8 % 26,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-0,985 %37,0 %-3,43 %17,4 %-5,95 % 134,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-1,44 %37,0 %-3,43 %17,5 %-6,06 % 134,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-1,46 %37,5 %-3,43 %17,4 %-6,02 % 134,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-7,62-9,53-11,8-15,8-36,4 130,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,2 %100 %100 %100 %97,4 % 2,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-98,6 %-97,8 %-95,1 %-71,9 %-67,1 % 6,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 347 %0 %0 %- 492 %- 136 % 72,4%
Maksuvalmius
Quick ratio34,500029,0-
Current ratio34,500029,0-
Rahat ja rahavarat68,091,078,064,051,0 20,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19,20000-
Nettokäyttöpääoma %353 %0 %0 %631 %156 % 75,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.