Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mantelitumake Oy

Y-tunnus 3086045-8 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2019

Mantelitumake Oy (Y-tunnus: 3086045-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -28,6 % ja ROE -28,6 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
+28,6 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Töllintie 37 B, Oulu 90230
Verkkosivu
www.mantelitumake.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
10.9.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Töllintie 37 B, Oulu 90230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mantelitumake Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,08,006,0000-
Bruttokate10,09,009,0000-
Liiketulos (EBIT)4,006,007,00-4,00-2,00 50,0%
Nettotulos3,004,005,00-4,00-2,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä3,007,0012,08,006,00 25,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,08,0013,08,006,00 25,0%
Nettovelka-5,00-8,00-12,0-7,00-5,00 28,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,0 %75,0 %117 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)32,0 %52,2 %66,7 %-38,1 %-28,6 % 24,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)46,2 %80,0 %52,6 %-40,0 %-28,6 % 28,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)34,8 %60,0 %73,7 %-40,0 %-28,6 % 28,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,054,775,34-5,14-2,76 46,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste86,7 %87,5 %92,3 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 167 %- 114 %- 100 %-87,5 %-83,3 % 4,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-30,0 %-87,5 %- 183 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio1,258,0013,000-
Current ratio1,258,0013,000-
Rahat ja rahavarat15,08,0012,07,005,00 28,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %30,0 %87,5 %200 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.