Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

moon enterprice oy

Y-tunnus 3019935-6 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2019

moon enterprice oy (Y-tunnus: 3019935-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 19,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 36,5 % ja ROE 48,4 %. Omavaraisuusaste oli 60,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
147 kEUR
-3,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,7 %
+2,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-55,0 kEUR
-3,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,50
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Virsutie 4-6 C 16, Vantaa 01360
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
23.8.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Virsutie 4-6 C 16, Vantaa 01360
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

moon enterprice oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto66,0129148152147 3,3%
Bruttokate66,0129148152147 3,3%
Liiketulos (EBIT)11,027,029,027,029,0 7,4%
Nettotulos9,0022,023,021,023,0 9,5%
Oma pääoma yhteensä9,0031,038,046,049,0 6,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)33,065,071,079,080,0 1,3%
Nettovelka-13,0-42,0-44,0-53,0-55,0 3,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,7 %20,9 %19,6 %17,8 %19,7 % 10,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)52,4 %55,1 %42,6 %36,0 %36,5 % 1,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %110 %66,7 %50,0 %48,4 % 3,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)275 %138 %85,3 %63,5 %61,1 % 3,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,0021,120,117,418,6 6,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste27,3 %47,0 %53,5 %59,0 %60,5 % 2,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 144 %- 135 %- 116 %- 115 %- 112 % 2,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %16,7 %-5,43 %-7,43 %-13,8 %-15,6 % 13,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,381,862,152,472,50 1,2%
Current ratio1,381,862,152,472,50 1,2%
Rahat ja rahavarat13,042,044,053,055,0 3,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %13,6 %23,3 %25,7 %30,9 %32,7 % 5,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.