Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Alusasut Justihi Eikä Melekehen Oy

Y-tunnus 3017478-1 47.78 Muu uusien tavaroiden vähittäiskauppa Perustettu 2019

Alusasut Justihi Eikä Melekehen Oy (Y-tunnus: 3017478-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuomikylä. Yritys toimii toimialalla 47.78 Muu uusien tavaroiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (6,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,1 % ja ROE 1,2 %. Omavaraisuusaste oli 32,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,1), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
595 kEUR
-6,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,51 %
+0,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
50,0 kEUR
+85,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,0992
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mustikkatie 8, Tuomikylä 60720
Verkkosivu
www.liivitliikkeessa.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
12.8.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.78 Muu uusien tavaroiden vähittäiskauppa
Sijainti
Mustikkatie 8, Tuomikylä 60720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Alusasut Justihi Eikä Melekehen Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto408552671636595 6,4%
Bruttokate190218285223247 10,8%
Liiketulos (EBIT)29,014,034,06,009,00 50,0%
Nettotulos20,07,0022,01,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä51,059,081,082,083,0 1,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)131187228184257 39,7%
Nettovelka-2,0034,030,027,050,0 85,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,11 %2,54 %5,07 %0,943 %1,51 % 60,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)29,7 %8,81 %16,4 %2,91 %4,08 % 40,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)48,8 %12,7 %31,4 %1,23 %1,21 % 1,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)66,7 %19,2 %32,7 %5,43 %7,17 % 32,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)19,76,0617,7-4,69-1,31 72,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste38,9 %31,6 %35,5 %44,3 %32,4 % 26,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-3,92 %57,6 %37,0 %32,9 %60,2 % 83,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %19,1 %22,8 %21,6 %16,2 %27,6 % 70,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,05000,05430,08700,03950,0992 151,1%
Current ratio1,541,731,772,171,77 18,4%
Rahat ja rahavarat2,002,002,0009,00-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1,791,984,350,5740,613 6,8%
Nettokäyttöpääoma %10,5 %12,1 %13,1 %14,0 %15,6 % 11,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.